• home_slider2
  Elektrikli Isıtma

Elektrikli Isıtma Sistemleri


 • Elektrikli Isıtma Sistemleri

  Elektrikli ısıtmanın elektrik dirençli ısıtma olarak ifade edilmesi daha doğru olur. İletkenlerde bulunan bir özellik olan direnç sayesinde akımın geçişine karşı koyulur ve böylece elektrik enerjisi ısıya dönüştürülür. Elektrik dirençli ısıtma elemanları, bir cebri havalı ısıtma sisteminde kazanın veya kanalların içindeki hava akımına bırakabilir veya bir hidrolik ısıtma sistemi için ısı sağlayabilir. Elektrik enerjisiyle daha doğrudan bir ısıtma yöntemi, mekanı ısıtan birimlerin içine tel veya sargı biçimindeki dirençlerin yerleştirilmesidir. Elektrik dirençli ısıtıcılar kompakt ve çok yönlüdürler, fakat nem ve hava kalitesini kontrol edemezler.

  Elektrik dirençli ısıtma elemanları, bir odanın çevresine yerleştirilmiş süpürgelik tipi konvektörlerde barındırılabilir. Oda havası birimler arasında taşınım yoluyla dolaşırken sargı dirençleri tarafından ısıtılır.

  Elektrikli ısıtıcı birimleri, fan yardımıyla oda havasını çeker ve odaya geri üflemeden önce dirençli ısıtma sargılarından geçirirler.

  Döşeme birimleri, mutfak dolaplarının ve banyo dolaplarının altı gibi alçak mekanlara yerleştirilmek üzere tasarlanmışlardır.

  Duvar birimleri, banyolar, mutfaklar ve diğer küçük odalarda yüzeye monteli veya gömülü olarak kullanılacak şekillerde mevcuttur.

  Gömülü döşeme birimleri, tipik olarak pencere veya camlı açıklıkların döşeme çizgisine kadar indiği yerlerde kullanılırlar.

  Sanayi tipi ısıtma birimleri, kontrollü çıkışlara sahip metal kasaların içine yerleştirilir ve bir tavan veya çatı strüktürüne asılacak biçimde tasarlanırlar.

  Kuvarslı ısıtıcılar, yansıtıcı bir arkalığın önünde kızılötesi ışınım üreten kuvars-cam tüplerle kapatılmış dirençli ısıtma elemanlarından oluşurlar.

Turkly


 • 1500+

  Kullanıcı

 • 465

  Taslak

 • 27

  Proje

 • 179

  Yeni Fikir

Projeleriniz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İstiyorum

İLETİŞİM